Praktyczne kwestie związane z właściwym powierzeniem danych osobowych

Z każdym dniem rośnie liczba zawieranych umów handlowych pomiędzy przedsiębiorcami. Nie każdy jednak ma świadomość, że wraz z nimi najczęściej dochodzi do transferu danych osobowych. Taka relacja wymaga wdrożenia odpowiednich zabezpieczeń, przede wszystkim zawarcia umowy powierzenia.

Nasze webinarium pomoże Państwu nabyć praktyczne informacje nie tylko na temat tego, kiedy musi być zawarta umowa powierzenia, jakie postanowienia w niej zawrzeć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć odpowiedzialności na wypadek kontroli organu nadzorczego, ale również na temat podstawowych obowiązków administratora i podmiotu przetwarzającego w ramach wzajemnej relacji przetwarzania danych.

Agenda:

  • Rola i obowiązki administratora oraz podmiotu przetwarzającego (procesora).
  • Forma i treść umowy powierzenia – essentialia negoti: elementy obowiązkowe wynikające z art. 28 RODO oraz fakultatywne wynikające ze swobody zawierania umów.
  • Kontrola procesu przetwarzania danych przez administratora u podmiotu przetwarzającego.
  • Odpowiedzialność prawna administratora i procesora.

 

Data: Wtorek, 25 kwietnia 2023 r., godz. 11:00 – 12:00.

Zapisz się już teraz!

Spotkanie poprowadzi:

  • dr Adam Rogala-Lewicki

Prawnik z doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów korporacyjnych w ramach obrotu cywilnego, handlowego i gospodarczego, specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, nowych technologii oraz własności intelektualnej.

Spis treści