Serdecznie zapraszamy na seminarium dotyczące realizacji badań naukowych i społecznych w uwarunkowaniach RODO, organizowane przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.
Spotkanie będzie miało charakter wymiany opinii na temat zmian jakie zachodzą zarówno w ilościowych, jak i jakościowych badaniach społecznych na skutek wejścia w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Reprezentować nas będą Agnieszka Świerczyńska i Angelika Niezgoda, które przedstawią role podmiotów w badaniach społecznych.
Agenda:
- Dariusz Parzych, Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW: Wprowadzenie.
- Bartłomiej Serafinowicz, LAWMORE Maciejewicz, Jaraczewski sp. k.: Możliwość przetwarzania szczególnych kategorii danych w trakcie badań naukowych. Konieczność minimalizacji przetwarzanych danych oraz ich anonimizacji.
- Jarosław Feliński, Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych: Prywatność w społeczeństwie informacyjnym.
- Angelika Niezgoda, Agnieszka Świerczyńska, Audytel S.A.: Spełnienie obowiązku informacyjnego i role podmiotów w badaniach społecznych.
- Przemysław Sierzputowski, Omni Modo sp. z o. o.: Praktyczne kwestie zastosowania prawa ochrony danych osobowych do badań społecznych.
- Dyskusja z udziałem prelegentów i publiczności (GP).

